FAMU
Festivals and Competitions
Czech title English title Director Department Festival Country Competition section Award
Dotek betonu A Touch of Concrete Viktória Rampal Dzurenko KR Mumbai Shorts International Film Fest Indie Official selection - Student Competition Best Director of the Student Film, Best actress of Student Film
Atlantída, 2003 Atlantida, 2003 Michal Blaško KR https://www.festival-cannes.com/en/ Francie Cinéfondation  
Černý dort Black Cake Johana Švarcová KR Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
Černý dort Black Cake Johana Švarcová KR Pula Film Festival Chorvatsko Oficial short film selection  
Borderlines Borderlines Hana Stehlíková Nováková KAT CINANIMA Portugalsko nesoutěžní projekce programu "REFUGEES"  
Borderlines Borderlines Hana Stehlíková Nováková KAT Monstra Festival de Animacáo De Lisboa Španělsko    
Borderlines Borderlines Hana Stehlíková Nováková KAT PIAFF Francie Official Festival Selection - Youth one & School children  
Na věčné časy: Relikty architektury socialistické éry Built to Last: Relics of Communist-era Architecture Haruna Honcoop CAS ARCHFILM LUND 5.8.10.2017 Švédsko Official competition ArchFilmLund Prize for the best documentary
Do zbraně Arms Ready Barbora Chalupová KDT JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL ČR nesoutěžní přehlídka Živé kino v Jihlavě  
Dokonale vyhladit Wipe Out Perfectly Žofie Zajíčková KAT Flatpack Film Festival UK Official competition  
Entropy Entropy Gabriele Buffa KK ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Všecho Everything Šimon Holý KR Mezipatra 2017 ČR speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Plody mraků Fruits of Clouds Kateřina Karhánková KAT Festival International du Court Métrage de Clermont-Ferrand Francie The Youth Audience Competition  
Plody mraků Fruits of Clouds Kateřina Karhánková KAT International Children Film Festival of Galicia - PequeFilmes 2018 Španělsko FANECAS International Competition - audience 5 - 8 years old  
Plody mraků Fruits of Clouds Kateřina Karhánková KAT ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Plody mraků Fruits of Clouds Kateřina Karhánková KAT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr 3rd place in the Best Animated Film category
Plody mraků Fruits of Clouds Kateřina Karhánková KAT Oulu International Children's and Youth Film Festival Finsko Official competition  
Golden Delicious Golden Delicious Veronika Jelšíková KP Nespresso Talents ČR ČR Soutěžní výběr Nespresso Talents 2017 local public vote award
Happy End Happy End Jan Saska KAT ANIMOCJE FESTIVAL Polsko Official competition AUDIENCE AWARD ANIMOCJE 2017.
Happy End Happy End Jan Saska KAT FEST ANČA Slovensko International competition of Short films  
Happy End Happy End Jan Saska KAT ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Happy End Happy End Jan Saska KAT Monstra Festival de Animacáo De Lisboa Španělsko    
Nora sa mi páčí I like Nora Aramisova KR ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
I love I love Lenka Benešová KDT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
I love I love Lenka Benešová KDT Studentský maraton ČT ČR Soutěžní výběr  
I’m so tired of being alone I’m so tired of being alone Jakub Jirásek KR Mezipatra 2017 ČR speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Vězení Imprisoned Damián Vondrášek KR Central and Eastern European Film Festival CinEast Lucembursko Short fiction film program "north"  
Vězení Imprisoned Damián Vondrášek KR ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Vězení Imprisoned Damián Vondrášek KAT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
Vězení Imprisoned Damián Vondrášek KR San Sebastian International Film Festival Španělsko Official Student competition  
Vězení Imprisoned Damián Vondrášek KR The 15° Festival international Signes de Nuit Francie Official selection  
Kyjev Moskva Kiev Moscow Anna Lyubynetska FI Český lev - Cena Magnesia ČR Soutěžní výběr Magnesia Prize for the Best Student Film
Kyjev Moskva Kiev Moscow Anna Lyubynetska FI ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Lesní slavnost   Jan Rousek KDT Studentský maraton ČT ČR speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Malá The Little One Diana Cam Van Nguyen KAT 27th FilmFestival Cottbus Německo Official Festival Selection  
Malá The Little One Diana Cam Van Nguyen KAT International Children Film Festival of Galicia - PequeFilmes 2018 Španělsko FANECAS International Competition - audience 9 - 12 years old  
Malá The Little One Diana Cam Van Nguyen KAT ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Malá The Little One Diana Cam Van Nguyen KAT this human world - International Human Rights Film Festival Rakousko Official festival selection Winner of the "Expanded Shorts" category
Malý Cousteau Little Cousteau Jakub Kouřil KAT Festival Resistances Francie nesoutěžní přehlídka  
Malý Cousteau Little Cousteau Jakub Kouřil KAT Monstra Festival de Animacáo De Lisboa Španělsko ISSF Students competition  
Na králíka As a Rabbit Kateřina Turečková KDT Mezipatra 2017 ČR speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Out Out György Kristóf KR https://www.festival-cannes.com/en/ Francie Un Certain Regard  
Pérák: Stín nad Prahou The Shadow over Prague Marek Berger KAT ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Pérák: Stín nad Prahou The Shadow over Prague Marek Berger KAT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
Pérák: Stín nad Prahou The Shadow over Prague Marek Berger KAT Reggio Film Festival Itálie official selection "HEROES"  
Republika Jágr Jágr Republic Ondřej Šálek KDT Central and Eastern European Film Festival CinEast Lucembursko Short documentary film program  
Republika Jágr Jágr Republic Ondřej Šálek KDT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
Republika Jágr Jágr Republic Ondřej Šálek KDT SlavoniceFest ČR Soutěžní výběr  
Republika Jágr Jágr Republic Ondřej Šálek KDT Studentský maraton ČT ČR Soutěžní výběr  
Room Room Jana Nováčková KAT BIAF2017   Official selection  
Seed Seed   KAT ANIMOCJE FESTIVAL Polsko Official Festival Selection  
Sen Dream Stanislav Adam KK Asociace českých kameramanů - 22. slavnostní předávání cen AČK ČR Soutěžní výběr Award
SENSE - performance   Jakub Svoboda KR Mezipatra 2017 ČR speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Pět jednoduchých tipů, jak najít spřízněnou duši. Five easy steps how to find a soulmate. Hana Stehlíková Nováková KAT Anifilm Třeboň ČR Studentská soutěž  
Pět jednoduchých tipů, jak najít spřízněnou duši. Five easy steps how to find a soulmate. Hana Stehlíková Nováková KAT ANIMOCJE FESTIVAL Polsko Official Festival Selection  
Pět jednoduchých tipů, jak najít spřízněnou duši. Five easy steps how to find a soulmate. Hana Stehlíková Nováková KAT https://www.varnafest.org/ Bulharsko Student Films Competition Program  
Pět jednoduchých tipů, jak najít spřízněnou duši. Five easy steps how to find a soulmate. Hana Stehlíková Nováková KAT Busho Festival Maďarsko Soutěžní výběr  
Strip Strip Kateřina Turečková KDT 12th FEMINA - INTERNATIONAL WOMEN’S FILM Festival Brazílie special festival program "IT’S WOMEN I LIKE"  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR BAFTA 2017 Student Award USA short list BAFTA Student Award 2017  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR International Kinematic Shorts short film festival Rusko Official competition  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR ISFVF Beijing - FAMU selection Čína speciální nesoutěžní program "FAMU"  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr 2nd place in the Best Feature Film category
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR Pula Film Festival Chorvatsko Oficial short film selection  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR SlavoniceFest ČR Soutěžní výběr  
Nehoda The Collision Šimon Štefanides KR The Eastern Neighbours Film Festival in The Hague Nizozemí Official selection  
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT BAFTA 2017 Student Award USA short list BAFTA Student Award 2017  
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT Brno 16 ČR Nesoutěžní sekce "Česká 16"  
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT International Film Schools Festival - Escuela de Cine del Uruguay Uruguay Official Festival Selection Student Jury Award for the Best Animated Film
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež - Zlín Film Festival ČR Soutěžní výběr  
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT Noc filmových nadějí 2017 - 10. ročník ČR Soutěžní výběr  
Rybáři The Fishermen Bára Anna Stejskalová KAT SlavoniceFest ČR Soutěžní výběr  
Čím víc vím The More I Know Marek Náprstek KAT Anibar International Animation Festival Kosovo Student competition  
Čím víc vím The More I Know Marek Náprstek KAT Animafest Zagreb Chorvatsko Festival Competition  
Čím víc vím The More I Know Marek Náprstek KAT PIAFF Francie Official Festival Selection: Youth one & School children  
Čím víc vím The More I Know Marek Náprstek KAT Monstra Festival de Animacáo De Lisboa Španělsko    
To Accept To Accept Daria Kashcheeva KAT Cannes - Nespresso Talents Francie Soutěžní výběr International Award, "Nespresso Talents 2017"
Stopy, střepy, kořeny Traces, Fragments, Roots Květa Přibylová KDT Brno 16 ČR Sekce experimentálního filmu  
Stopy, střepy, kořeny Traces, Fragments, Roots Květa Přibylová KDT JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL ČR přehlídka Českého centra v Moskvě  
Stopy, střepy, kořeny Traces, Fragments, Roots Květa Přibylová KDT JI.HLAVA INTERNATIONAL DOCUMENTARY FILM FESTIVAL ČR nesoutěžní přehlídka Živé kino v Jihlavě  
        Animafest Zagreb Chorvatsko Best Animation School Award to FAMU  
        Animafest Zagreb Chorvatsko The Award is given to an educational institution for the best choice of films submitted for pre-selection and entire Animafest team congratulates you on the award!